Linki |   Schematy   |   Alexa analiza   |   Master SEO   |   Yandex

h1-SEO-SON

dozwolone i optymalne wykorzystanie treści strony do pozycjonowania zgodnie z zasadami wyszukiwarek, nie łamanie zasad pozwala osiągnąć efekty w dłuższej perspektywie.


h1-seo

pozycjonowanie na granicy White Hat SEO - Black Hat SEO. Lekkie przegięcie słów kluczowych. Zwiększanie siły słów przez konkretne miejsce strony. Trudne do określenia czy ktoś używa White Hat SEO czy Gray Hat SEO.h1-SEO 

stosowanie nieetycznych metod w pozycjonowaniu, wykorzystywanie do tego wszystkich możliwych sposobów. Ukrywanie zarówno tekstów, linków jak i zlepianie słów nie zgodnie z sensem. Strona jest tworzona pod wyszukiwarki, a nie użytkowników. Może to prowadzić do usunięcia strony trwale z wyników wyszukiwania.Content - cała zawartość strony: treść, tytuł strony, metatagi, alt-y dla obrazów, title dla linków, nazwy plików itd. Warto stworzyć kompleksowy plan założeń Content.

Anchor w linku - czyli kotwica, która informuje o treści strony, do której odsyła, zamiast „czytaj dalej” lepiej użyć „fragment tekstu” przy odesłaniu do strony zajmującej się wskazaniem linku.

Optymalizowany kod strony  - wygląd strony definiuj w zewnętrznych plikach wymiana linków i banerów z serwisami powiązanymi tematycznie - link ze strony o zbliżonej tematyce ma większe znaczenie, niż link ze strony o zupełnie odmiennej tematyce.

Zrezygnuj z elementów nawigacyjnych w JavaScript lub Flash - roboty sieciowe nie obsługują tych formatów, przez to nie będą w stanie dotrzeć do wszystkich podstron.

Ewentualnie do grafiki dodaj opisy ALT  - zgodne z treścią strony oraz danym elementem.SEARCH-stopniowanie


Choć praktyki Szary Hat SEO są na stronie ryzykowne, mogą być bardziej korzystne niż standardowe SEO białych metod - to po prostu wynagrodzi w zamian za ryzyko. Dobrym przykładem od Gray Hat SEO jest związek zakupu. Google wyraźnie zabrania stroną uczestnictwo w ​​ programach wymiany linków.


Strona może otrzymać karę za spam nawet na kilka miesięcy.

Cloaking- podstawianie innej wersji strony robotom, a drugiej użytkownikom. prezentowanie robotom wyszukiwarek spreparowanej wersji strony. Roboty takie jak Google mogą wejść na naszą stronę z innego, nieznanego IP, a wtedy nasze oszustwo zostanie wykryte. Działania związane ze słowami kluczowymi:   

nagromadzenie słów kluczowych - nadmierna liczba słów kluczowych może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego i pogorszyć naszą pozycję w google. Słowa kluczowe niezgodne z treścią.

słowa zawarte w META KEYWORDS muszą zgadzać się z treścią strony, nie mogą być wzięte z powietrza ukrywanie słów kluczowych - ukrywanie tekstu na tle o tym samym kolorze, lub korzystanie z display:  none w CSS jest niedozwolone.
SEO_SON-453