Linki |   Schematy   |   Alexa analiza   |   Master SEO   |   Yandex

son-method

h2-poradnik


Jak skutecznie tworzyć strony www


Stwórz schemat hierarchiczno-liniowy twojego portalu pomoże tobie taki dokument stworzyć plan pozycjonowania strony. Ułatwi on przetrzenną organizacje meta danych...przykład wykonano w programie Open Officeh2-design


Strona www - struktura i jej organizacja


Każda strona ma strukturę bez względu na to co z nią zrobimy, cała sztuka polega na tym aby utworzyć porządek, który pozwoli osiągnąć zamierzony cel.

Próba rozbicia struktury siatki może zapewnić większe zróżnicowanie i pozwoli wykazać się większą kreatywnością, ale ważna jest wizualna logika.

Trzy podstawy projektowania stron to tekst, obraz i przestrzeń, które mogą występować w różnych kombinacjach, ale złota zasada to pełne zrozumienie tego co chcemy przekazać, zakomunikować.


h2-kompozycja


Interaktywność


Na stronie www nic nie dzieje się w izolacji, każdy element znajdujący się w polu wizualnym jest powiązany z innymi, elementami. interaktywność wszystkiego.

 

Bardzo ważna jest pusta przestrzeń: marginesy odstępy między liniami i kolumnami, obszary wokół zdjęć i na końcu tekstu - pozwalają układowi oddychać, a tworzone przez nas siatki mają zarządzać nią, przyciągać uwagę.
Optymalizacja grafiki

    

Zobacz doskonałe narzedzie do optymalizacji PNG. (ang. Portable Network Graphics)

 

PUNY PNG może kompresować wielkość pliku nawet bez całkowitej straty cieni i przejść tonalnych.

http://www.punypng.com


Pliki graficzne PNG(ang. Portable Network Graphics)– rastrowy format plików graficznych. Można zoptymalizować do względnie małego rozmiaru co poprawi szybkość działania strony. 

Pomimo że obecnie stosowane prędkości internetowe nie stwarzają problemów z wyświetlaniem nawet dużej grafiki.     webmaster